ناپ کامرس | فروشگاه ساز ناپ کامرس | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی وب سایت | اپلیکیشن موبایل | هاست ناپکامرس | سرور ناپ کامرس
 

وب سایت

WebSite

وب سایت چیست ؟ تعریف و معنی وبسایت

به طور خلاصه و جامع می توان گفت که : وب سایت یک ابزار است برای آموزش ، تبلیغات ، فروش ، صرفه جویی در زمان ، خدمت الکترونیک به خلق

وبسایت یا وب سایت به انگلیسی WEBSITE  مجموعه ای از صفحات وب است که محتوای ویدیو ، عکس و یا نوشته  دارد که معمولا با یک نام دامنه مشترک شناخته می شود و حداقل در یک وب سرور منتشر می شود. نمونه های قابل توجه سایت عبارتند اSENFPORTAL.COM ، wikipedia.org، google.com و amazon.com.  امروز حدود 380 وب سایت جدید در هر دقیقه در سراسر جهان ایجاد می شوند. 

وب سایت ممکن است از طریق یک پروتکل عمومی اینترنت (آی پی یا IP) در دسترس باشند مانند اینترنت یا یک شبکه محلی (LAN) ، یا اشاره به یك منبع (URL) كه سایت را شناسایی می كند.

وب سایت ها می توانند بسیاری از قابلیت ها را داشته باشند و می توانند در تم های  مختلف استفاده شوند. یک وب سایت می تواند یک وب سایت شخصی، یک وب سایت شرکتی برای یک شرکت، یک وب سایت دولتی، یک وب سایت سازمان، و فروشگاه اینترنتی و غیره باشد. وب سایت ها به طور خاص به یک موضوع خاص یا هدف اختصاص یافته اند، از جمله سرگرمی و شبکه های اجتماعی یا ارائه اخبار و آموزش و پرورش. تمام وبسایت های قابل دسترس به صورت غیر متمرکز وب سایت جهانی (World Wide Web) را تشکیل می دهند، در حالی که وب سایت های خصوصی، مانند وب سایت شرکت برای کارکنان آن، معمولا بخشی از اینترانت هستند.

صفحات وب، که بلوک های ساختمانی وب سایت ها هستند، اسنادی هستند که معمولا در دستور ساده متنی با دستورالعمل های قالب بندی زبان Hypertext Markup Language (HTML، XHTML) تشکیل شده است. آنها ممکن است عناصری از وب سایت های دیگر را با علامت های نشانه گذاری مناسب در خود جای دهند. صفحات وب با پروتکل Hypertext Transfer (HTTP) قابل دسترسی و حمل می شوند، که ممکن است به صورت اختیاری رمزگذاری (HTTP Secure، HTTPS)  برای ارائه امنیت و حریم خصوصی کاربر انجام دهد. کاربر برنامه، اغلب در یک مرورگر وب، محتوای صفحه را با توجه به دستورالعمل های نشانه گذاری HTML خود به در صفحه نمایش می بیند

پیوند بین صفحات وب به ساختار سایت و خواننده منتهی می شود و ناوبری سایت را هدایت می کند که اغلب با یک صفحه اصلی حاوی دایرکتوری از محتوای وب سایت شروع می شود. برخی از وبسایتها برای ثبت نام در سایت به ثبت نام یا اشتراک کاربری نیاز دارند. نمونه هایی از وب سایت های اشتراک شامل بسیاری از سایت های کسب و کار، وب سایت های خبری، وب سایت های مجله علمی، وب سایت های بازی، وب سایت های اشتراک گذاری فایل، صفحات پیام، ایمیل های وب، وب سایت های شبکه اجتماعی، وب سایت های ارائه اطلاعات بازار سهام در زمان واقعی، خدمات مختلف دیگر. کاربران نهایی می توانند از طیف وسیعی از دستگاه ها از جمله کامپیوترهای رومیزی، لپ تاپ، رایانه لوحی، گوشی های هوشمند و تلویزیون های هوشمند دسترسی داشته باشند.

تفاوت وب و سایت چیست ؟

وب ، به فضای آنلاین متشکل از میلیون ها ، بلکه میلیاردها سایت اینترنتی گفته می شود. در واقع به مجموعه سایت های اینترنتی مختلف ، که در سراسر دنیا و به زبان های گوناگون و به منظور ساماندهی موضوعات و خدمات مختلف ساماندهی شده اند ، وب گفته می شود. وب بستری از به هم پیوستن شبکه های کامپیوتری مختلف به منظور به اشتراک گذاری محتوا می باشد ، اما سایت ، یکی از واحدهای کوچک تشکیل دهنده این رسانه جهانی است. در حقیقت ، به بستر یا رسانه ای که وب سایت های اینترنتی بر روی آن قرار گرفته اند وب گفته می شود. در مقام مثل : سایت های اینترنتی ، مانند شبکه های تلویزیونی مختلف می باشند ، در حالی که وب ، همانند صدا و سیما یا ماهواره هاست که تعداد زیادی شبکه را همزمان پخش و منتشر می نماید.

 

طراحی وب سایت چیست ؟

طراحی وب سایت به فرآیند طراحی ظاهر Ux/Ui و طراحی سمت سرور و تجزیه و تحلیل فرآیند های قابل اجرا در وب سایت می گویند ، پایگاه داده ها بخش مهمی از این پروسه تولید است.

طراحی وب سایت

 

در دنیای تجارت که امروزه با تجارت الکترونیک ، آمیخته شده است ، وب سایت ها ابزاری برای معرفی و تبلیغات ، فروش و پروموت شده اند ، طراحی وب سایت تخصص W2u.ir می باشد.

پشتیبانی وب سایت چیست ؟

در W2U.ir پشتیبانی وب سایت ، به فرآیند تعمیر و نگهداری ، آموزش ناوبری و کاربری سیستم تحویل داده شده به مشتری گفته می شود ، پشتیبانی ۷ روز هفته ، 24 ساعت شبانه روز و 365 روز سال برای مشتریان طراحی وب سایت

 

سئو وب سایت چیست ؟

سئو و بهینه سازی وب سایت ، به مجموعه از فعالیت های تحت وب {Seo On Page | Seo Off Page} گفته می شود که باعث دیده شدن وب سایت بر اساس کلمه کلیدی گفته می شود.

 

وب سایت Responsive چیست ؟

Responsive در لغت به معنی واکنش گرا است ، به وب سایت هایی که بر اساس سایز صفحه نمایش دهنده و رزولوشن تصویر حساس باشند و بر اساس سایز صفحه تغییر حالت نمایشی دهند واکنش گرا و ریسپانسیو می گویند.

 

نظر خود را وارد نمایید.