ناپ کامرس | فروشگاه ساز ناپ کامرس | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی وب سایت | اپلیکیشن موبایل | هاست ناپکامرس | سرور ناپ کامرس
 

نصب ناپ کامرس

این فصل نحوه دانلود نرم افزار nopCommerce ، آپلود آن را به سرور شما، تعیین مجوزهای فایل و نصب آن بر روی سیستم شما را شرح می دهد. شما همچنین می توانید روی نمایشگر در مورد نصب nopCommerce در کانال یوتیوب خود تماشا کنید.

قبل از شروع نصب، اطمینان حاصل کنید که شما و میزبان وب شما دارای حداقل الزاماتی برای اجرای فروشگاه آفلاین است. سپس نرم افزار nopCommerce مورد نیاز را به یک دایرکتوری محلی دانلود کنید و بسته دانلود را استخراج کنید. ما دو نسخه از nopCommerce را یک نسخه با منبع سورس کد و یک نسخه بدون منبع ارائه می دهیم.

اجرای سایت با استفاده از IIS (بسته بدون کد منبع)

برای استفاده از IIS، محتویات پوشه nopCommerce را به یک دایرکتوری مجازی IIS (یا ریشه سایت) کپی کنید و سپس با استفاده از یک مرورگر سایت را مشاهده کنید. اگر از IIS 7 استفاده می کنید، پیکربندی آن را برای اجرا در حالت یکپارچه و پیکربندی  برنامه برای اجرای .NET Framework نسخه 4 است. ترجیحا نسخه iis را به 8 آپدیت کنید.

اجرای سایت با استفاده از ویژوال استودیو (بسته با کد منبع)

این مرحله نحوه راه اندازی یک سایت در ویژوال استودیو را توضیح می دهد. برای اجرای سایت در ویژوال استودیو، بایگانی کد منبع کامل (.rar) را به یک پوشه محلی استخراج کنید. راه اندازی ویژوال استودیو و انتخاب File → Open → Project / Solution را انتخاب کنید. به پوشه ای بروید که بایگانی را استخراج کرده و پرونده راه حل NopCommerce.sln را باز کنید. اجرای پروژه Nop.Web.

گرفتن بسته "آماده برای راه اندازی" (بدون کد منبع) از یک بسته با کد منبع

اگر شما از nopCommerce 3.20 (یا بالاتر) استفاده می کنید، سپس مراحل بعدی را دنبال کنید:

راه حل را در ویژوال استودیو باز کنید
تمام راه حل را بازسازی کنید
پروژه "Nop.Web" را از Visual Studio منتشر کنید. هنگام انتشار، اطمینان حاصل کنید که پیکربندی روی «انتشار» تنظیم شده است.

فرایند نصب 

nopCommerce نیازمند ارسال مجوز برای دایرکتوری ها و فایل های شرح داده شده در زیر است

 

برای نسخه های nopCommerce نسخه 2.00-3.90:

 • \App_Data\
 • \bin\
 • \Content\
 • \Content\Images\
 • \Content\Images\Thumbs\
 • \Content\Images\Uploaded\
 • \Content\files\ExportImport\
 • \Plugins\
 • \Plugins\bin\
 • \Global.asax
 • \web.config

این مجوزها در طول فرایند نصب معتبر هستند. اگر مجوز نوشتن را نداشته باشید، یک پیام هشدار نمایش داده می شود، از شما درخواست مجوز را پیکربندی می کند.

قبل از نصب ناپ کامرس اطمینان حاصل کنید که یکی از پایگاه های زیر در سیستم شما نصب شده است:

SQL Server 2008 یا بالاتر
SQL Compact 4.0 یا بالاتر

اگر از SQL Server 2008 یا بالاتر استفاده می کنید، می توانید از هر یک از روش های احراز هویت زیر برای اتصال به سرور استفاده کنید:

SQL Server Account: هنگام اتصال با استفاده از این روش، ورود به سیستم در SQL Server ایجاد می شود که بر اساس حساب کاربری ویندوز نیست. هر دو نام کاربری و رمز عبور با استفاده از SQL Server ایجاد می شوند و در SQL Server ذخیره می شوند. هنگام استفاده از این روش باید وارد شوید و رمز عبور خود را وارد کنید.
مجوز ویندوز مجتمع: هنگام اتصال با استفاده از این روش SQL Server نام و رمز عبور حساب کاربری را با استفاده از کلید اصلی Windows در سیستم عامل معتبر می کند. این به این معنی است که هویت کاربر توسط ویندوز تایید شده است. SQL Server یک رمز عبور را درخواست نمی کند و اعتبار سنجی هویت را انجام نمی دهد. تایید هویت ویندوز حالت پیش فرض تأیید اعتبار است و بسیار امن تر از SQL Server Authentication است. تأیید هویت ویندوز با استفاده از پروتکل امنیتی Kerberos، اجرای سیاست های رمز عبور را با توجه به اعتبار پیچیدگی کلمات عبور قوی، پشتیبانی از قفل حساب فراهم می کند، و از زمان انقضای رمز عبور پشتیبانی می کند. ارتباطی که با استفاده از Windows Authentication ایجاد می شود گاهی به عنوان یک اتصال معتبر نامیده می شود، زیرا SQL Server معتبر بودن ارائه شده توسط ویندوز اعتماد می کند.

هنگامی که سایت را برای اولین بار باز کنید، به صفحه نصب هدایت می شوید، به شرح زیر است:

 

در قسمت اطلاعات فروشگاه، موارد زیر را تعریف کنید:
در فیلد ایمیل کاربر مدیریت، یک ایمیل جدید وارد کنید که برای ورود به قسمت مدیریت سایت شما استفاده می شود.
در قسمت رمز عبور کاربر Admin، گذرواژه جدید خود را وارد کنید و آن را تأیید کنید.
کادر تأیید Create data sample را انتخاب کنید تا اطلاعات نمونه در پایگاه داده را وارد کنید.
در بخش اطلاعات پایگاه داده، موارد زیر را تعریف کنید:
SQL Compact 4.0 یا بالاتر: کادر استفاده از ذخیره سازی داده ها (SQL Server Compact) را انتخاب کنید.
SQL Standard 2008 یا بالاتر: انتخاب یک پایگاه داده موجود SQL Server (یا SQL Express) را انتخاب کنید و اطلاعات سرور SQL خود را به صورت زیر تعریف کنید:
اگر گزینه گزینه وجود ندارد، ایجاد پایگاه داده را انتخاب کنید، اگر می خواهید به صورت خودکار یک پایگاه داده را ایجاد کنید، اگر آن وجود نداشته باشد.
در نام نام پایگاه داده، نام پایگاه داده خود را وارد کنید.
در نام SQL سرور یا آدرس IP آدرس، نام سرور مورد نیاز یا آدرس IP را وارد کنید.
از حساب SQL Server استفاده کنید: این گزینه را انتخاب کنید زمانی که SQL Server شما SQL Server Authentication را استفاده می کند. هنگام استفاده از این گزینه، باید ورود و رمز عبور خود را در زمینه های مرتبط وارد کنید.
استفاده از احراز هویت مجتمع ویندوز: این گزینه را هنگامی که SQL Server شما از یکپارچه سازی اعتبار ویندوز استفاده می کند انتخاب کنید.
برای شروع روند نصب، روی نصب کلیک کنید. هنگامی که روند راه اندازی کامل شده است، صفحه اصلی سایت جدید شما نمایش داده می شود.

نصب ناپ کامرس بسیار ساده و اسان است.