ناپ کامرس | فروشگاه ساز ناپ کامرس | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی وب سایت | اپلیکیشن موبایل | هاست ناپکامرس | سرور ناپ کامرس
 

ای کامرس چیست ؟

ای کامرس یا تجارت الکترونیک به انگلیسی E-Commerce و یا تجارت اینترنتی

تجارت الکترونیک چیست؟
تجارت اینترنتی چیست؟
تجارت الکترونیک، همچنین به عنوان تجارت الکترونیک یا تجارت اینترنتی شناخته می شود، به خرید و فروش کالاها یا خدمات با استفاده از اینترنت و انتقال پول و اطلاعات برای اجرای این معاملات اشاره دارد. تجارت الکترونیک اغلب برای اشاره به فروش محصولات فیزیکی آنلاین به کار می رود، اما می تواند هر نوع معامله تجاری را که از طریق اینترنت تسهیل می شود، توصیف کند.

در حالی که کسب و کار الکترونیکی به تمام جنبه های کارکرد کسب و کار آنلاین اشاره می کند، تجارت الکترونیک به طور خاص به معامله کالا و خدمات اشاره دارد.

تاریخ تجارت الکترونیک با اولین فروش آنلاین آغاز می شود: در 11 آگوست 1994 یک مرد با استفاده از وب سایت خود NetMarket، یک پلاتفرم خرده فروشی آمریکایی، یک گروه سیگنال توسط گروه Sting را به دوست خود فروخت. این اولین نمونه مصرف کننده است که محصولی از یک کسب و کار از طریق World Wide Web یا «تجارت الکترونیک» را می بیند، همانطور که امروز آن را امروز می دانیم.

از آن به بعد، تجارت الکترونیک تکامل یافته است تا محصولات را از طریق خرده فروشان و بازارهای آنلاین آسان تر کند. مستقل و فریلنسر، کسب و کارهای کوچک و شرکت های بزرگ همه از تجارت الکترونیک بهره مند شده اند، که آنها را قادر می سازد تا کالاها و خدمات خود را در مقیاسی که ممکن است با خرده فروشی آنلاین سنتی امکان پذیر نباشد، به فروش برساند.

فروش جهانی تجارت الکترونیک خرده فروشی تا سال 2020 به 27 تریلیون دلار می رسد.

انواع مدلهای تجارت الکترونیک


چهار نوع اصلی از مدل های تجارت الکترونیک وجود دارد که می توانند تقریبا هر معامله ای را که بین مصرف کنندگان و کسب و کار اتفاق می افتد توصیف کنند.

1. کسب و کار به مصرف کننده (B2C):
هنگامی که یک کسب و کار یک محصول یا یک محصول را برای یک مصرف کننده به فروش می رساند (به عنوان مثال شما یک خرده فروش کفش را از یک خرده فروش آنلاین خریداری می کنید).

2. کسب و کار به کسب و کار (B2B):
هنگامی که یک کسب و کار یک کالا یا خدمات را به یک کسب و کار دیگر به فروش می رساند (به عنوان مثال یک کسب و کار به عنوان یک سرویس برای استفاده های تجاری دیگر به فروش می دهد)

3. مصرف کننده به مصرف کننده (C2C):
هنگامی که یک مصرف کننده یک کالا یا خدمات را برای مصرف کننده دیگر به فروش می گذارد (به عنوان مثال شما مبلمان قدیمی خود را در eBay به یک مصرف کننده دیگر فروخته اید).

4. مصرف کننده به کسب و کار (C2B):
هنگامی که یک مصرف کننده محصولات یا خدمات خود را به یک کسب و کار یا سازمان به فروش می گذارد (به عنوان مثال یک تأثیرگذار در معرض مخاطب آنلاین خود در ازای هزینه، یا یک عکاس عکس خود را برای کسب و کار برای استفاده مجوز می کند).

نمونه هایی از تجارت الکترونیک
تجارت الکترونیک می تواند انواع مختلفی داشته باشد که شامل روابط تجاری مختلف بین کسب و کار و مصرف کنندگان است و همچنین اشیاء مختلف به عنوان بخشی از این معاملات مبادله می شوند.

1. خرده فروشی:
فروش یک محصول توسط یک کسب و کار به طور مستقیم به مشتری بدون هیچ واسطه ای.

2. عمده فروشی:
فروش محصولات به صورت عمده، اغلب به یک خرده فروش است که سپس آنها را به طور مستقیم به مصرف کنندگان می فروشد.

3. Dropshipping | دراپ شیپینگ:
فروش یک محصول که توسط شخص ثالث تولید و به مصرف کننده منتقل می شود.

4. Crowdfunding | کرودفاندینگ:
جمع آوری پول از مصرف کنندگان قبل از یک محصول در دسترس برای افزایش سرمایه اولیه لازم برای آوردن آن به بازار است.

5. اشتراک:
خرید خودکار یک محصول یا خدمات به طور منظم تا زمانیکه مشترکان برای لغو انتخاب کنند.

6. محصولات فیزیکی:
هر گونه کالایی ملموس که نیاز به موجودی را دوباره پر کرده و سفارشات به صورت فیزیکی به مشتریان ارسال می شود، به عنوان فروش ساخته شده است.

7. محصولات دیجیتال:
کالاهای دیجیتال قابل دانلود، قالب ها و دوره ها یا رسانه هایی که باید برای مصرف یا مجوز استفاده شوند.

8. خدمات:
مهارت و یا مجموعه ای از مهارت های ارائه شده در عوض برای جبران خسارت. زمان ارائه دهنده خدمات را می توان برای یک هزینه خریداری کرد.

تمام موارد بالا در ناپ کامرس | وجود دارد

نظر خود را وارد نمایید.